2023.04.24 godz. 09:19 Kolbuszowa, Podkarpackie

Spadek długów

Wyjaśnienie sytuacji

Kuzyn mojego teścia zmarł w sierpniu pozostawiając po sobie bardzo dużą kwotę długów teściów w październiku złożył przez notariusza rezygnację ze spadku czy mój mąż nie dostał żadnej informacji odnośnie przejścia spadku na niego czy możemy już złożyć rezygnację

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2023 17:13

Dzień dobry, Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania (o tym, że jest spadkobiercą). Ważne: Termin do złożenia oświadczenia spadkowego biegnie indywidualnie dla każdego spadkobiercy. W tej sytuacji termin ten zaczął biec w sytuacji zrzeczenia się przez teścia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)