2019.09.14 godz. 19:33 Wrocław, Dolnośląskie

łączenie dwóch miejsc pracy od strony prawnej

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem zatrudniony w firmie krawieckiej - obsługa maszyn (popołudniami i wieczorem) oraz marketing wyrobów-(marketing, udział w targach- weekendy). Chcę podjąć pracę kierownika gminnego Domu Pomocy Społecznej. Czy ustawa o samorządzie daje mi taką możliwość? Czy mogę łączyć pracę kierownika DPS z pracą w firmie krawieckiej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2019 12:54

Odpowiedź znajduje się w art. 30 ustawy z 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1282). Urzędnik nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności albo związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, jeżeli wywołuje to uzasadnione podejrzenie o jego stronniczość lub interesowność, a także sprzeczne z obowiązkami wynikającymi z ustawy. Zdaje się, że opisana przez Pana aktywność (krawiectwo, marketing wyrobów) nie ma przedmiotowego/celowościowego związku z planowaną działalnością urzędniczą. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.

Zmodyfikowano dnia: 16 Wrz 2019 12:55
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)