2023.08.07 godz. 09:52 Warszawa, Mazowieckie

Likwidacja szkody z OC sprawcy - holowanie, wynajem samochodu zastępczego.

Wyjaśnienie sytuacji

Firma wynajmująca podstawiła mi samochód ze stawką trzy razy przewyższającą stawkę, którą opłaca TU sprawcy. Firma wiedziała, że szkoda jest z OC sprawcy i zapewniała mnie, że ja nic nie będę płacił, żebym się nie martwił (mam nagranie telefoniczne). Poszperałem w internecie i firma ta ma bardzo wielu klientów poszkodowanych w ten sposób. Przegrywają sprawę z TU, różnicę przerzucają na wynajmujących. Czym prędzej wynajęte auto zdałem, pomimo tego, że moje stoi nadal w warsztacie. Czy nie jest to oszustwo. Jakie mogę podjąć kroki. Nic się nie wydarzyło, ale po lekturze widzę kłopoty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2023 10:34

dzień dobry, wszystko zależy od dokumentów, które zawarł Pan z tą firmą. Proszę o podesłanie skanów agnieszka@kancelaria-uranin.pl