2021.10.26 godz. 12:55 Poznań, Wielkopolskie

List od komornika bez żadnego uprzedniego kontaktu o zadłużeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Na adres pod którym nie mieszkam od lutego, tego roku dostałem list od komornika sądowego. Okazuje się że 3 miesiące wcześniej przyszła też korespondencja z sądu najprawdopodobniej w tej samej sprawie. Wierzyciel to osoba prywatna, którą jestem i ja ze swojej strony. Przekazał on pieniądze na zakup odzieży sportowej do której zniżke miał mój znajomy. Okazało się że nie dość że znajomy nie wywiązał się z tego, zniknął z pieniędzmi. Zdjęcie listu dostałem od matki, z którą praktycznie nie rozmawiam, a dokumenty potwierdzające wynajem mieszkania mam właśnie od lutego tego roku. Czy jest

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 17:01

W tym przypadku można złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu wraz ze sprzeciwem od nakazu na podstawie którego doszło do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia wniosku, egzekucja będzie wstrzymana do czasu rozpatrzenia sprawy przez sąd już z pana udziałem. Oczywiście możliwość wszczęcia tej procedury zależy przede wszystkim od tego kiedy dowiedział się Pan o korespondencji od matki.