2022.03.09 godz. 17:33 Warszawa, Mazowieckie

Lokator w mieszkaniu. Nie jest zameldowany, ma swój dom a nie chce opuścić mieszkania po moich dziadkach. Ma córkę i rodzeństwo. Ma niestety ok. 80 lat

Wyjaśnienie sytuacji

Dziadkowie prawie 20 lat temu przekazali mi mieszkanie w ramach darowizny. Dziadek zmarł 10 lat temu,a babcia w lutym tego roku. Niestety 5 lat temu babcia w wieku 85 lat poznała pana który po jednym dniu znajomości wprowadził się do tego mieszkania bez mojej wiedzy i zgody. 3 miesiące po tym wzięli ślub kościelny bez konkordatu i bez cywilnego. Pan celowo wziął ten ślub bo chciał zagarnąć mieszkanie. Babcia nie chciała się z nim rozstać. Mimo że od 2 lat była leżąca i miała przez nas wynajętą opiekunkę. Teraz Pan nie chce się wyprowadzić mimo, że ma gdzie. Jakie środki prawne można podjąć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 22:17

Należy rozważyć wniesienie sprawy o eksmisję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)