2022.02.09 godz. 11:03 Czeladź, Śląskie

Sprzedaż auta

Wyjaśnienie sytuacji

Mając aktywna działalność gospodarczą miałem auta w leasingu ,potrzebowałem pieniędzy, znajoma mojego kolegi była zainteresowana kupieniem 1 auta ode mnie w leasingu nie widziała go nawet na oczy wszystko na odległość, została spisana umowa łącznie przelała 80 tysięcy złotych po czym miałem dac jej samochód i miala płacić raty za leasing tylko ,że do tego czasu moja sytuacja na tyle się pogorszyła ze straciłem wszystko a samochody zabrali , dzialalnosc zawiesiłem, teraz chce odzyskać pieniądze, ja mam długów na 500 tysięcy nie licząc jej 80 , komorników którzy nie maja jak ściągnąć, ja mam rentę 1200 zl z której tez ściąga komornik i jeżdżę trochę jako kierowca a Ona napisała ze chce 3 tysiące miesięcznie i mnie straszy prokuratura ,ze zgłosi oszustwo wyłudzenienie , ja nie mam tyle nawet na miesiąc zeby płacić 3000 zl co miesiąc, mógłbym po 300 zl płacić miesięcznie ewentualnie , moje pytanie jest takie czy naprawdę może zgłosić sprawę o oszustwo , co mi grozi i jak mogę zapobiec zeby nie miała podstaw do zgłoszenia sprawy o oszustwo?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:07

Sprawa jest trudna, ale jest szansa na jej rozwiązanie. Zapraszam do kontaktu.