2022.05.06 godz. 22:22 Gdynia, Pomorskie

Majątek wspólny w narzeczeństwie a ślub

Wyjaśnienie sytuacji

W trakcie narzeczeństwa mój partner nabył dwie działki (kredyt hipoteczny), na które 40% wkładu własnego przekazałam ja. Kredyt spłaca narzeczony. Nie mogliśmy wziąć wspólnie kredytu ponieważ razem nie mieliśmy zdolności. Na jednej z działek chcemy wybudować dom (refinans kredytu na jedną z działek i nowe zobowiązanie hipoteczne na budowę domu)- kredyt ponownie będzie brał narzeczony. Chcemy wziąć ślub i teraz pytanie w jaki sposób narzeczony ma mi przekazać prawa do nieruchomości? Jakie są koszty darowizny? Czy lepiej darowiznę zrobić przed budową domu? Czy może lepiej jak już się wybudujemy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 17:30

Po ślubie proszę rozszerzyć wspólność majątkową na cały majątek nabyty przed ślubem *taniej) albo, niech maż zrobi na Pani rzecz darowiznę nieruchomości (drożej) pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska Kucka www.rozwadowska-kucka.pl