2020.06.29 godz. 20:52 Poznań, Wielkopolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 18 lat,obecnie mieszkam z partnerem u jego rodziny.Ucze się zaocznie,nie mam pracy.Matka pomaga mi w miarę swoich możliwości.Ojciec od pewnego czasu zdradza matkę,wyjeżdża za miasto na co mam dowody.Nie daje mi żadnych pieniędzy,na jedzenie,ubrania,szkole czy leki.Twierdzi że ich nie ma.Mam długi,przez nieopłacone mandaty,nie mogę znaleźć pracy bez książeczki sanepidowskiej,na którą nie mam pieniędzy.Ojciec potrafi chowac pozywienie.Co powinnam zrobić?Jak się za to zabrać?Czy mogę składać w tej chwili wniosek o alimenty,plus matka o rozwód z orzeczeniem o winie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Cze 2020 06:52

Pani mama może złożyć pozew o rozwód z winy ojca, z tym, że będzie musiała ją udowodnić i w pozwie wszystko dokładnie opisać. Jeśli ma jakieś dowody na poparcie np. zdrady, to musi je załączyć do pozwu. Najlepiej wszystkie dowody załączyć od razu do pozwu. Pani jako osoba pełnoletnia sama występuje z pozwem o alimenty. Musi Pani w pozwie wszystko opisać - całą swoją sytuację bytową i finansową a także jeśli Pani wie coś na temat bardzo dobrej sytuacji finansowej ojca, to proszę to również opisać. Do pozwu musi Pani załączyć wszystkie dowody potwierdzające Pani sytuację.