2024.02.23 godz. 15:54 Biała Podlaska, Lubelskie

jak podwyższyć alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 19 lat. Moja mama podała mojego ojca o alimenty w 2007 roku i od tamtej pory są one zasądzone. Kwota jest za mała więc jako pełnoletnia napisałam do sądu pozew. Mama uparła się, że powinien być to pozew „o alimenty” a nie „o podwyższenie alimentów” tłumacząc to tym, że alimenty zostały zasądzone na nią. Napisałam więc pozew o alimenty oraz dodałam, że dotychczasowe alimenty zasądzone na mame nie były podwyższane. Dostałam z sądu odpowiedź z prośbą o jednoznaczne określenie czy jest to pozew o alimenty, czy o ich podwyższenie. Nie wiem co powinnam zawrzeć w swojej odpowiedzi. Proszę o pomo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 20:42

Dobry wieczór, proszę upewnić się co do wyroku z 2007 roku, w którym zasądzone były alimenty i również jego kserokopię załączyć do odpowiedzi dla sądu. Jeśli w tym wyroku zostały przyznane alimenty na Pani rzecz, to pozew, który obecnie Pani złożyła będzie pozwem o podwyższenie alimentów. Jeśli będzie Pani potrzebowała większej pomocy, pozostaję do dyspozycji. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Ewelina Słupska