2020.09.15 godz. 11:49 Rzeszów, Podkarpackie

Szkoła zaoczna a alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 21 lat, uczę się zaocznie i poszukuje pracy. Odkąd uciekłam z domu 2.5r temu rodzice nie pomagają mi w żaden sposób (są rozwiedzeni). Czy mogę starać się o alimenty w przypadku gdy uczę się zaocznie i jednocześnie szukam pracy? Niestety nie ma możliwości załatwienia tego polubownie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 13:25

Dzień dobry, może Pani starać się o alimenty jeśli mimo znalezienia pracy, nadal nie jest Pani w stanie utrzymać się samodzielnie. Pozdrawiam serdecznie.