2024.03.04 godz. 11:39 Łódź, Łódzkie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mam 22 lata. Jestem osobą uczącą się. Mieszkam razem z tatą, a mama sądowo ma obowiązek płacenia alimentów na mnie. Do tej pory pieniądze wpływały na konto taty. Jednak w tym roku mama wystąpiła do sądu o uchylenie płacenia alimentów, nie dostałam jeszcze pisma, tylko mama oświadczyła mi to słownie. Więc piszę pismo, aby wysyłała alimenty dalej, a jeśli nie, to sprawa trafi do komornika. Ponieważ nadal ma obowiązek płacenia alimentów. W piśmie chcę wpisać swój numer konta, a tata mówi, że mam jego numer konta wpisać, bo to on mnie utrzymuje. Czy jest to zgodne z prawem? Na kogo konto powinny wpływać pieniądze? Na moje, czy taty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Maj 2024 14:50

Alimenty powinny być płacone zgodnie w wyrokiem sądu. Trzeba sprawdzić jak sąd orzekł. Z wyrazami szacunku