2022.01.13 godz. 06:24 Lubartów, Lubelskie

Komornik zabiera całość z konta

Wyjaśnienie sytuacji

Mam dług alimentacyjny. Komornik pobierał 1000zl miesięcznie. W grudniu miałem wypadek. Komorblnik nadal pobiera cały zasiłek chorobowy 998zl oraz ozajal odszkodowanie. Zostawiając mnie bez środków. Jsk się odwołać. Czy może zabrać cały zasiłek chorobowy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2022 15:11

Dzień dobry, w opisanej sytuacji powinien Pan jak najszybciej napisać do Komornika pismo z prośbą o zwolnienie zasiłku oraz odszkodowania spod egzekucji, z powołaniem się na Pana trudną sytuację finansową. Część komorników dopuszcza składanie tego rodzaju pism również drogą mailową. Najlepiej, gdyby dołączył Pan do niego dokumenty wykazujące sytuację materialną. Pozdrawiam