2023.09.24 godz. 18:46 Gdańsk, Pomorskie

Długi

Wyjaśnienie sytuacji

Mam długi w firmach windykacyjnych (BEST, Ultimo, Inkaso). Mieszkam od 9lat w Anglii. Udało mi się umorzyć 1 dlug wykazując, że nie odebrałam nakazu zapłaty. Niestety mam problem z resztą zobowiązań, ponieważ nie moge udowodnić, że nie odebrałam nakazów. Długi są z lat 2009 - 2011. Nie mam żadnego majątku. Kiedy zmarła moja Mama, mój brat miał upoważnienie do zarządzania mieszkaniem, które zostało po Mamie i w moim imieniu sprzedał za 20 tysiecy moja czesc mieszkanie sobie. W Anglii też mam długi, które spłacam za pomocą Debt Management Plan. Co mogę zrobić? Mogę płacić 250zl/mc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2023 19:08

Wykazanie braku prawidłowego doręczenia nie umarza jeszcze sprawy. Co do innych spraw - konieczne jest dotarcie do akt sądowych i złożenie sprzeciwów od wydanych nakazów - o ile są ku temu przesłanki. Ugoda w zakresie uznania długu i rat miesięcznych jest możliwa w każdej chwili, niemniej jednak w pierwszej kolejności ustalić co wydarzyło się w sprawach, ewentualne przedawnienia. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)