2021.10.08 godz. 12:15 Zabrze, Śląskie

Mam do odpracowania na cele społeczne rok i pec miesięcy w sumie (rok po 40h w Msc a 5msc po 20h). Czy jest możliwość aby te karę zamienić na grzywnę?

Wyjaśnienie sytuacji

Nie będę wstanie pogodzić pracy z taką ilością godzin do odpracowania niewiem co mam teraz robić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

dr Marcin Chowaniec

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2021 19:00

Możliwa jest zmiana formy wykonywania kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności polega bowiem na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne lub potrąceniu od 10% do 25% wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd.