2024.07.11 godz. 11:36 Golub-Dobrzyń, Kujawsko-pomorskie

przekazanie gospodarstwa

Wyjaśnienie sytuacji

Mam gospodarstwo role wraz z zabudowaniami o pow. 10 ha w dwóch działkach jedna o pow,0,38 A druga na pozostała część .Jestem sama i nie mam dzieci ,chcę przekazać w formie darowizny dla dwóch siostrzenic . Od czego powinnam zacząć i jakie dokumenty zgromadzić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2024 18:34

Umowę darowizny musi sporządzić notariusz, więc najlepiej udać się do kancelarii w celu ustalenia szczegółów. Z pewnością będzie potrzebny dokument potwierdzający nabycie nieruchomości, ewentualnie numery ksiąg wieczystych. Wpisy z rejestru gruntów i budynków dla tych nieruchomości. Zależy w jaki sposób nabyła Pani nieruchomości - może być wymagane zaświadczenie o uregulowania podatku od spadku. Z wyrazami szacunku