2022.10.09 godz. 10:02 Słupsk, Pomorskie

Czy komornik może zająć

Wyjaśnienie sytuacji

Mam kilku komorników. Jeden zabiera mi pieniądze z pracy cywilnoprawnej. Mój konkubent ze mną mieszka. Kupił telewizor, faktura jest na niego. On opłaca abonament. Czy komornik może zająć ten telewizor?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Paź 2022 09:43

Dzień dobry, nie, komornik nie powinien zająć tego telewizora. Zgodnie bowiem z art. 845 § 2 k.p.c. nie podlegają zajęciu ruchomości, jeżeli z ujawnionych w sprawie okoliczności wynika, że nie stanowią one własności dłużnika. Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)