2024.01.19 godz. 19:56 Trzcianka, Mazowieckie

Co mogę zrobić w takiej sytuacji

Wyjaśnienie sytuacji

Mam poważny problem moja 13 letnia córka w tamtym tygodniu dostała dziwnych drgawek po chwili jej przeszło okazało się że dostała ataku anafilaksji od pokarmu i właśnie wystąpiła taka reakcja.Nie było czasu czekać na pogotowie ratunkowe i po nie dzwonić mam 20 km do szpiala więc wsiadłem w auto i zacząłem jechać do szpitala, sytuacja wymagała tego abym łamał przepisy i dziś dostałem wezwanie na komendę z zdjęciem z fotoradaru gdy jadę 190 w zabudowanym. Co mi za to grozi? Czy muszę iść siedzieć za pomoc córce, czy zabiorą mi prawa rodzicielskie za narażenie dobra dziecka??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 13:18

Proszę się stawić i wyjaśnić. Jeśli policja będzie chciała nałożyć mandat to można go przyjąć albo nie przyjąć, a jeśli Pan nie przyjmie mandatu to sprawa kierowana jest do sądu. W przypadku wyroku nakazowego można złożyć sprzeciw od wyroku. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu z kancelarią bezpośrednio.

Zmodyfikowano dnia: 20 Sty 2024 14:11