2021.12.17 godz. 20:22 Suwałki, Podlaskie

Umowa weselna

Wyjaśnienie sytuacji

Mam problem . W marcu 21r. podpisaliśmy umowę weselna z hotelem na zorganizowanie wesela ( sala i obsługa gastro) . Pobrany był zadatek w wys 5000zl . Niestety chcemy zrezygnować z wesela i odstąpić od umowy . W umowie widnieje zapis , ze gdy minie 180dni od podpisania umowy , musimy zapłacić odstępne w wys 50%calego wesela . Niestety te dni przekroczyliśmy , ale z przyczyn niezależnych od nas . Wesele ma odbyć się w sierpniu 2022r .Wiemy , ze zadatek przepada , ale czy da się ominąć jakoś odstępne ??

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Gru 2021 20:53

Jeżeli w umowie nie ma innych niekorzystnych zapisów, to wystarczy, że nie wykona Pani umowy i zadatek przepadnie. Odstępne płaci się przy odstąpieniu od umowy, ale nie musi Pani odstępować od umowy, wystarczy jej nie wykonać i nie będzie Pani zobowiązana do zapłaty odstępnego.