2022.02.07 godz. 13:24 Gryfice, Zachodniopomorskie

Rezygnacja umowy najmu

Wyjaśnienie sytuacji

Mam problem z zerwaniem umowy najmu. Podpisałam umowę na 2 lata jednakże Pan powiedział ze można się dogadać żeby wcześniej opuścić mieszkanie mieszkam tu już 4 miesiąc i mam problemy ze zdrowiem jestem alergikiem a w ścianach w mojej kamienicy która jest już bardzo stara znajduje się prawdopodobnie pleśń i na ścianach tak samo, w mieszkanie jest bardzo nieprzyjemny zapach. W umowie nie ma okresu wypowiedzenia. A Pan nie chce mnie bez 3 msc okresu wypowiedzenia wypuścić z mieszkania co mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 16:46

Istnieje możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy jeśli stan techniczny lokalu zagraża Pani zdrowiu.