2024.01.12 godz. 11:32 Poznań, Wielkopolskie

Mam pytanie czy jest jakakolwiek szansa na odszkodowanie od dentysty/ Centrum Stomatologicznego po nieudanym leczeniu kanałowym.

Wyjaśnienie sytuacji

Tydzień przed ślubem bolał mnie ząb, chciałam uniknąć opuchlizny twarzy; poszłam do dentysty z pytaniem jakie leki zastosować by jej uniknąć. Okazało się, że potrzebne jest leczenie kanałowe, dentystka zapewniła mnie, że zabieg będzie szybki i bezbolesny. Nie poinformowano mnie o potencjalnych skutkach ubocznych, nie podpisałam też zgody. W wyniku szybkiego zabiegu podchloryn został przepchnięty poza kanał do tkanek okolicznych; przez 2 tygodnie miałam opuchliznę i siniaka. Do ślubu przygotowywałam się cały rok więc to wydarzenie mocno odbiło się to na moim zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 11:31

Dzień dobry, w opisanej sytuacji istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)