2019.10.30 godz. 16:43 Poznań, Wielkopolskie

mam pytanie czy zwrot prowizji od wczesniej splaconego kredytu dotyczy tylko kredytow gotowkowych?

Wyjaśnienie sytuacji

Wzielam kredyt we frankach w GE MONEY BANK ktory splacilam po dwoch latach niestety kosztem utraty mieszkania.Po fuzji tego banu z BPH a teraz Alior banku w trakcie wizyty w banku powiedziano mi ze hipotecznych ta sprawa nie dotyczy???prosze o odpowiedz czy tek jest

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Piotr Witkowski

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2019 16:51

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Taka jest wspólna interpretacja przepisów ustawy o kredycie konsumenckim Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kluczowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim: „Art. 5 pkt 6. „całkowity koszt kredytu - wszelkie koszty, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt, w szczególności: a) odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże jeżeli są znane kredytodawcy oraz b) koszty usług dodatkowych
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)