2020.01.26 godz. 22:15 Krakówka, Małopolskie

SĘDZIA

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie dotyczące sędziego na rozprawie. Sędzia w jednym dniu wyznaczył 3 poważne sprawy karne dotyczące jednej osoby. Oskarżonym jest osoba, której teściowa jest matką chrzestną chłopaka córki sędziego. Czy jest to etyczne? Czy sędzia nie powinien się wyłączyć ze spraw?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2020 09:03

Dzień dobry, jeśli w Pani/Pana odczuciu zachodzą poważne wątpliwości co do bezstronności Sędziego to moża spróbować dokonać Jego wyłączenia. Każdy przypadek jest inny, ale wydaje się, że w tym przypadku istnieje jakiś punkt "zaczepienia" do wszczęcia stosownej procedury.