2022.05.04 godz. 11:02 Szamotuły, Wielkopolskie

Zatrzymanie prawa jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie. Dziś rano przy kontroli zabrano mi prawo jazdy,bo wyniki 0,15.wykroczenie .Czytałem, że jest szansa by ponieść wyższa karę grzywny a pozostawić prawo jazdy. Kiedy i gdzie taki wniosek złożyć, by nie było za późno..

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 11:13

Przy wykroczeniu z art. 87 par. 1 Kodeksu wykroczeń niestety nie ma możliwości poniesienia wyższej grzywny w zamian za pozostawienie uprawnień. Pozostaje jedynie nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpienie od wymierzenia kary.

Zmodyfikowano dnia: 04 Maj 2022 11:16