2020.10.05 godz. 21:46 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Witam

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie odnośnie spadku. matka mojego narzeczonego ma do splaty pozyczke pod hipotekę domu . w razie smierci na kogo przechodzi dług? Czy narzeczony może odmówić przyjęcia spadku np tego domu z długiem?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Waldemar Sobieraj

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2020 22:16

Dług przechodzi na spadkobierców w takim udziale w jakim dziedziczą dom. Odmówienie przyjęcia spadku opłaca się wtedy kiedy wartość hipoteki zwykłej jest wyższa niż wartość domu. Może też być tak,że część tego długu jest już spłacona. Informację na ten temat można uzyskać u wpisanego na hipotekę wierzyciela.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)