2024.06.05 godz. 00:28 Zgierz, Łódzkie

Problem w kategorii - punkty karne

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie odnośnie szkolenia redukującego punkty karne. 6 punktów jest usuwanych w dniu odbycia szkolenia (dopiero po opłaceniu mandatu) ? A co w sytuacji, gdy mandat jeszcze nie przyszedł i nie ma możliwości opłacenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sie 2024 00:02

Dzień dobry, punkty karne są usuwane po uzyskaniu informacji o ukończeniu przez kierowcę kursu reedukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zatem wykreślenie 6 pkt po ukończeniu kursu nie jest powiązane z opłaceniem grzywny. Punkty karne przyznawane są na podstawie prawomocnego rozstrzygnięcia, czyli mandatu lub wyroku sadu. Dopóki takiego nie ma, to nie istnieją punkty karne. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak