2024.06.22 godz. 12:34 Rzeszów, Podkarpackie

Zasiłek dla bezrobotnych

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie odnośnie zasiłku dla bezrobotnych. Pracuję w szkole od trzech lat, wymiar mojego czasu pracy to 23/40. Umowa kończy mi się 21 czerwca. Wynagrodzenie to połowa najniższej krajowej. Czy w takim wypadku należy mi się zasiłek dla bezrobotnych proporcjonalny do mojego wymiaru pracy?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2024 12:53

Tak. Aby uzyskać zasiłek dla bezrobotnych, musi Pani zarejestrować się w urzędzie pracy, przepracować co najmniej 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy z wynagrodzeniem co najmniej minimalnym (proporcjonalnie do wymiaru pracy), oraz mieć opłacone składki na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)