2023.11.09 godz. 11:57 Poznań, Wielkopolskie

Re

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanko. Staram się o upadłość konsumencką. Zapłaciłem danej firmie 5 tyś zł. Sprawa jeszcze na dobre nie ruszyła nie dostarczyłem wszystkich dokumentów. Moje pytanie brzmi. Chcę zrezygnować z tego tytułu i czy mogę liczyć na zwrot pieniędzy ewentualnie ile procent z tej sumy mogę odzyskać

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2023 21:21

Proszę spojrzeć co jest na ten temat w umowie, a jeśli nie zawarto umowy to według zasad ogólnych firma ma prawo do wynagrodzenia za dotychczas wykonaną pracę.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2023 14:27

Odstąpienie od umowy jest jak najbardziej możliwe, jednakże wykonawca będzie mógł zachować część wynagrodzenia z tytułu pracy już wykonanej.