2022.01.21 godz. 08:20 Częstochowa, Śląskie

Sprawa rodzinna

Wyjaśnienie sytuacji

Mam sprawę w zakresie prawa rodzinnego. Sytuacja dotyczy kuzyna. Jest w małżeństwie 11lat i mają dwójkę dzieci - nie ukrywam miał problemy z alkoholem i używkami jednak nigdy nie zrobił nic złego w stosunku do rodziny - po prostu wracał w nocy w takim a nie innym stanie. Ostatnio, w stanie upojenia, kiedy żona nie chciała wpuścić go do domu, ze złości opublikował dosłownie na chwile jej zdjęcia bez jej zgody na Facebooku. Dodam ze ojcem od zawsze był wspaniałym, mężem poza tym wszystkim również. Teraz żona wniosła pozew o rozwód i sama z siebie wydziela mu czas widzeń z dziećmi. Czy może ona czegoś takiego dokonać? Jeśli wciąż są małżeństwem (pozew dopiero jest złożony, a czy do rozwodu dojdzie, nie wie nikt). Bardzo chciałby widywać się z dziećmi, syn 3,5 roku chce ciagle do taty, maja tez ok 3msc córkę, a żona chce złożyć pozew o zakaz zbilizania. Czy ma on jeszcze jakiekolwiek szanse, żeby widzenia miał NORMALNE a nie tylko w weekendy, jak ona sobie życzy? Co jeszcze może robić, póki do rozwodu nie doszło, koedy i czy sam, może widzieć dzieci? Będę wdzięczna za odpowiedz Pozdrawiam Semerga

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2022 22:25

Jeżeli pozew o rozwód został już wniesiony to kuzyn powinien rozważyć złożenie w sprawie rozwodowej wniosku o zabezpieczenie opieki lub kontaktów z dziećmi.