2024.02.07 godz. 15:49 Kłodzko, Dolnośląskie

Do kogo należy ekspres?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam taką sytuację, wzięłam na raty byłem partnerowi mojej mamy ( wtedy jeszcze byli ze sobą) ekspres i on go spłacił z własnego konta. Tylko że pieniądze na ten ekspres wziął od mojej mamy, która wzięła dla niego pożyczkę w banku i zrobiła mu przelew pod tytułem "pożyczka" . Ekspres na papierze jest na mnie. I były partner upomina się o zwrot gotówki za ten ekspres. Czy ma do tego prawo jeśli nie spłaca pożyczki zaciągniętej u mojej mamy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 19:52

Ma prawo żądać rozliczenia jednakże Panie możecie złożyć oświadczenie i potrąceniu i przede wszystkim weswaccdo zwrotu pożyczki (w razie bezskuteczności konieczny jest pozew o zapłatę)