2020.10.14 godz. 16:40 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Przywłaszczenie sprzętu przez serwis

Wyjaśnienie sytuacji

Mam taki problem. Serwis do którego oddałem komputer zajął moj sprzed pod pretekstem ze nie zgłosiłem się po niego. Pan z wycena naprawy po moich telefonach zajęło mu to ponad miesiąc i dostałem tylko wiadomosc sms.Na umowie jest napisane ze serwis uzna go za pozucony po dwóch miesiącach i zabierze go na poczet wykonanych prac naprawczych. ja z różnych przyczyn nie mogłem się go zgłosić i zapomnialem odpisac ze nie chce tego robic za taka obsurdalna cene. Zero kontaktu. Kiedy chcialem go odebrać powiedziano mi ze go juz nie ma. Nie zostały wykonane żadne naprawy a odebrano moj sprzet.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 22:08

Szanowny Panie, zapis umowny o tym, że w przypadku nieodebrania sprzętu uznaje się go za porzucony stanowi klauzulę niedozwoloną, przez co jest nieskuteczny. Może Pan domagać się zwrotu sprzętu, a serwis powinien go Panu wydać. Z poważaniem adw. Sonia Konieczniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)