2021.04.15 godz. 18:12 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Wniosek o zatarcie skazania

Wyjaśnienie sytuacji

Mam takie pytanie. Zostałem skazany 5 wyrokami Sądów Rejonowych. Następnie wnioskowałem o wyrok łączny. Wyrok łączny zapadł w SR w Brodnicy 4 lata i 3 Mc. Sąd Okręgowy w Toruniu zmienił wyrok na 2 lata 6 Mc. Karę odbyłem w całości w ZK. Wyszedłem 31 stycznia 2016 roku. Chciałbym wnioskować o zatarcie skazania ponieważ minęło 5 lat a kara łączna nie przekraczała 3 lat. Pytanie: do którego sądu złożyć wniosek. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2021 19:53

Dzień dobry, W przedmiocie zatarcia skazania orzeka sąd, który wydał wyrok skazujący w pierwszej instancji. Jeżeli w pierwszej instancji orzekało kilka sądów, właściwy jest sąd, który jako ostatni wydał wyrok skazujący. Jeżeli orzekały sądy różnego rzędu, właściwy jest sąd wyższego rzędu (art. 37 § 1 i 2 k.k.w.). Z Pana opisu należy przyjąć, iż wniosek należy skierować do Sądu Okręgowego w Toruniu. Z poważaniem Paweł Kujawa
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)