2020.08.22 godz. 17:19 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę dostawać alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zadaszone alimenty na 900zl. Ojcec dziecka miał wypadek i rehabilitacja może potrwać rok. Nie ma dochodów bo miał sowja działalność. Czy należą się alimenty ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2020 21:06

Szanowna Pani, dopóki sąd nie uchyli obowiązku alimentacyjnego ojca dziecka alimenty się należą. Ewentualnie, w powyższej sytuacji zobowiązany może starać się o ich obniżenie. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz