2022.09.29 godz. 18:23 Brwinów, Mazowieckie

Zakaz prowadzenia pojazdów

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zakaz na 3 lata a już minęło 17 miesięcy jak napisać do sądu o umorzenie zakazu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Wrz 2022 12:48

Witam, Jeżeli zakaz został orzeczony za jazdę pod wpływem alkoholu to po połowie okresu zakazu może Pan ubiegać się o tzw. blokadę alkoholową i w tym celu musi Pan sporządzić wniosek do sądu, który wydawał wyrok w I instancji. Jeżeli natomiast zakaz został orzeczony za wypadek drogowy/kolizję drogową, za jazdę bez uprawnień to należy wysłać do sądu, który wydawał wyrok z I instancji wniosek o skrócenie zakazu. Za jazdę pod wpływem środków odurzających, na ten moment nie ma niestety możliwości skracania zakazu prowadzenia pojazdów. Pozdrawiam