2022.01.11 godz. 19:27 Katowice, Śląskie

Opłata za remont

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zamiar wynająć mieszkanie i wynajmujący powiadomił mnie iż będę musiała zwrócić byłemu najemcy 7tys złotych za wykonane przez niego remonty w mieszkaniu wynajmującego. Czy jest to zgodne z prawem? Czy jest taka potrzeba abym to robiła ? Jak sprawa wyglada względem prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sty 2022 19:51

Dzień dobry, to jest kwestia rozliczeń pomiędzy wynajmującym a byłym najemcą (przede wszystkim art. 663 k.c. oraz art. 676 k.c.) i nie ma podstawy prawnej według której miałaby Pani ponosić takie koszty. Proszę jednak uważać na to co będzie Pani podpisywać przy zawieraniu umowy najmu żeby przypadkiem nie wyraziła Pani zgody na takie rozliczenie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec