2021.05.24 godz. 10:03 Warszawa, Mazowieckie

Wyjaśnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zasądzone alimenty, które wpłacam regularnie do komornika u którego niestety jest sprawa od kilku lat. Córka ma 21 lat, nie uczy się już ale pracuje a ja nadal wpłacam alimenty przez komornika. Proszę o informację jak pozbyć się komornika i czy nadal trzeba płacić alimenty w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2021 13:37

W celu pozbycia się komornika i zaprzestania płacenia alimentów córce musi Pan wystąpić do sądu przeciwko córce z pozwem o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Tylko prawomocny wyrok ustalający wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego umożliwia zaprzestanie płacenia alimentów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)