2024.07.27 godz. 16:50 Sierpc, Mazowieckie

Czy można coś z tym zrobić prawnie?

Wyjaśnienie sytuacji

Mama cały czas nas kontroluje i wtrąca się w nie swoje sprawy. Jesteśmy małżeństwem od 11 lat i mamy 3 dzieci. Mieszkamy razem z mamą tzn. na tej samej działce jest dom mamy w którym mieszka ona i jej dorosły syn a w drugim mieszkam ja z rodziną choć prawnie dom nalezy do mamy. N ie mogą do nas przychodzić znajomi (maja dzieci i pracuja) bo mama ich nie lubi. A chodzi o to że robiąc grilla czy spotykajac się napijemy się alkoholu i tu zaznaczam że albo ja albo mąż nie pije że względu na dzieci.(sa zadbane i maja co jesc). Mama nas straszy że zadzwoni po opiekę i że zabiorą nam dzieci.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2024 17:39

Prawnie niewiele można zrobić. W pierwszej kolejności należałoby uregulować korzystanie przez Państwa z domu. Obecnie można uznać, że jest to albo umowa użyczenia, albo najmu - jeżeli płacicie Mamie jakąś kwotę za używanie lokalu. Uregulowanie powinno nastąpić na piśmie i w umowie należy zawrzeć wszystko na czym Państwu zależy: z czego możecie korzystać, w jakim zakresie itd. Proszę się na razie nie martwić straszeniem Mamy. Z wyrazami szacunku