2023.12.31 godz. 11:16 Rybnik, Śląskie

częściowe ubazwolnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Mama mi założyła częściowe ubazwolnienie czy mogę z tego odwołać

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Chojna

Kozy, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sty 2024 13:18

Zgodnie z przepisami prawa można cofnąć ubezwłasnowolnienie lub zmienić jego zakres. Sąd cofnie ubezwłasnowolnienie, gdy ustaną przyczyny, dla których je ustanowiono. W celu cofnięcia ubezwłasnowolnienia powinna Pani/a złożyć wniosek o uchylenie ubezwłasnowolnienia do Sądu Okręgowego właściwego ze względu na Pani/a miejsce zamieszkania. W uzasadnieniu takie wniosku powinna Pani/Pan wykazać, że ustały przyczyny dla których ustanowiono ubezwłasnowolnienie. Wniosek taki dla Pani/a jest wolny od opłaty sądowej.