2024.02.08 godz. 13:01 Warszawa, Mazowieckie

Rodzeństwo przyrodnie

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy do sprzedania działkę po babci, od strony taty. Babcia miała 2 synów, mój tata i wujek. Dziadek, mąż babci zmarł w ok 20 lat temu zostawiając testament na 2 swoich synów. Po tacie dziedziczymy ją i mój brat, tata był wdowcem i zmarl ok 18 lat temu,po wujku, który zmarł kilka lat temu dziedziczy ciocią i jej córki. Złożyliśmy dokumenty u notariusza o przeprowadzenie spadku. Mam problem, kiedyś w plotkach usłyszeliśmy że tata miał syna, w domu nigdy się o tym nie mówiło nikt z rodziny nigdy nam tego nie powiedział. Znaliśmy z widzenia tego chlopaka, nie miał nazwiska taty. Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2024 13:16

Jeżeli chcecie Państwo dociec prawdy, to trzeba odszukać tę osobę. Skoro ją znaliście z widzenia, to może wiecie gdzie mieszkała, albo jak się nazywała, skoro wiecie, że nie nosiła nazwiska Taty. Mając nazwisko i adres można wypytać sąsiadów o losy tej osoby. Gdy już się ją odnajdzie można przedstawić sytuację, że prawdopodobnie jest spadkobiercą po Tacie. Powinien przedstawić dokumenty potwierdzające to - akt urodzenia. Z wyrazami szacunku