2022.10.25 godz. 15:52 Głubczyce, Opolskie

Uciążliwe sąsiedztwo

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy nowych agresywnych sąsiadów na piętrze. Narzucają wbrew pozostałem współmieszkańcom swoje prawa korzystania z suszarni. Sytuacja eskaluje . Sąsiadka nachodzi nas w domu i wykrzykuje pod drzwiami swoje pretensje ubliżając nam. Nasze pranie zostało wyrzucone z suszarni. Czy te czyny wyczerpują znamiona przestępstwa? Chodzi mi o : naruszenie miru domowego, zniesławienie, naruszenie dóbr osobistych a być może groźby karalne chociaż paradoksalnie straszą nas policją.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Gru 2022 15:30

Dzień dobry, sprawa niewątpliwie wymaga bliższego zapoznania się, ale patrząc przez pryzmat przestępstw, które Państwo wskazujecie możliwe, że doszło do ich zaistnienia. W tym zakresie warto złożyć zawiadomienie ukierunkowane na powyższe zdarzenia, co umożliwi rozstrzygnięcie wszelkich wątpliwości przez powołane do tego służby.