2021.10.19 godz. 18:58 Ząbki, Mazowieckie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy z żoną dwa mieszkania w bloku na które jest wzięty kredyt chipoteczny jedno mieszkanie kupione w 2010 gdzie obecnie mieszkamy natomiast drugie kupione w 2020 r i jest w stanie deweloperskim jak to rozegrać

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 13:57

Istotne jest czy macie Państwo ustawowy ustrój majątkowy czy umowny. W pierwszej kolejności należy ustalić co wchodzi w majątek wspólny by wybrać sposób jego podziału. Jeżeli oba mieszkania stanowią majątek wspólny rozsądne wydaje się przyznanie własności jednego mieszkania jednej osobie oraz ewentualne spłaty z uwzględnieniem zobowiązań z umowy kredytu.