2023.08.23 godz. 14:57 Szczecin, Zachodniopomorskie

Mandat karny w kwocie 2500 do którego chciałbym się odwołać i złagodzić karę

Wyjaśnienie sytuacji

Przejazd hulajnogą we dwie osoby pod wpływem alkoholu Długość jaką przebyłem to 260 metrów po drodze rowerowej Czyn podjąłem taki ze mój bank miał przerwę techniczną nie miałem możliwość zamówienia innego transportu Uważam ze stosowana kara wobec mnie jest zbyd surowa czy jak kolwiek jest sposób na zlagozenie kary ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2023 18:21

Dzień dobry, zgodnie z kodeksem wykroczeń ten kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.