2024.01.21 godz. 22:06 Kraków, Małopolskie

Mandat za brak biletu parkingowego z Chorwacji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Dostaliśmy pismo z Chorwacji z prywatnej kancelarii adwokackiej, które dotyczy nieopłacenia przez nas mandatu za brak opłaty parkingowej w 2020 r. i jest od prawników Marko Kuzmamowica i Shaina Vinkovica. Wg pisma mamy uiścić opłate ponad 170€ na konto ich kancelarii, z tym że 13€ to wysokość mandatu za brak biletu parkingowego, a prawie 160€ to "koszty poniesione w celu pozyskania naszych danych i tłumaczenia pisma". Straszą, że brak. Opłaty poskutkuje sprawa w sądzie chorwackim. W internecie jest dużo informacji, że są to naciągacze. Jak podejść do tej sprawy? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Martyna Wojciechowska

Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2024 09:32

Najlepiej byłoby zweryfikować w urzędzie miasta, którego dotyczy brak opłaty czy faktycznie taki mandat został nałożony i w jakiej kwocie.