2024.10.09 godz. 08:51 Kętrzyn, Warmińsko-mazurskie

Pytanie o nadzór kuratora

Wyjaśnienie sytuacji

Matka dziecka wyprowadziła się 200km dalej wraz z synem, jej kolejnym partnerem w domu są awantury, krzyki, grożenie. Syn często skarży się i wysyła screeny wiadomości od matki, w których są wyzwiska, szantaże, opisuje sytuację z domu, w którym od rana są kłótnie, krzyki, rzucanie w siebie przedmiotami, przez co syn nie może spać, nie ma warunków do nauki, dostał nawet groźbę, że jak się spóźni na korepetycje to w domu na powitanie dostanie „z liścia „. Jednak sytuacja, która nastała wczoraj, była kluczowa, syn zadzwonił z płaczem, że matka wyrzuciła go z domu. Czy mogę wnioskować o kurator

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Krause

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2024 15:14

Dzień dobry. Sprawa jest bardzo poważna. Należy jak najszybciej reagować, może to zrobić także szkoła pisząc zawiadomienie do sądu o wgląd w sytuację rodzinną. Szkołę obowiązuje także ochrona małoletnich. Mogę pomóc przeprowadzić tą sprawę. Zapraszam do kontaktu www.annakrause.com.pl