2023.06.13 godz. 13:13 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Rozwód, dziecko, dom

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż alkoholik, zaniedbuje rodzinę od ponad 3 lat, nie obchodzi go dziecko (5lat), nie zajmuje się nią, nie spędza z nami czasu, po pracy nie ma go w domu, przyjeżdza pod wpływem i idzie spać, zaszył się miesiąc temu, piję od nowa, dziecko ma gdzieś, domem i dzieckiem zajmuję się tylko ja. Mamy wybudowany dom, kredytu zostało ok 35 tyś do spłaty, chcę się z nim rozwieść, najlepiej z orzekaniem o winie, chcialabym zostawić dom ponieważ on tu przyjeżdża tylko spać, dziecko jest małe i nie chciałabym zmieniać jej miejsca zamieszkania, jest możliwość aby sąd zostawił mi i córce dom?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2023 09:40

Tak, sąd w wyroku rozwodowym orzeka o sposobie krozystania ze wspólnego mieszkania - można również złożyć wniosek o zabezpieczenie. W toku procesu sąd dokona na wniosek również podziału majątku wspólnego - jak nabardziej może pozostawić dom Pani z obowiązkiem spłaty części majątku mężowi. Oczywiście istnieją możliwości pomniejszenia jego części. Zapraszam do kontaktu w tych sprawach: slawomir.suski@adwokatura.pl