2020.06.07 godz. 01:31 Szczecin, Zachodniopomorskie

Mąż chce rozwodu ja nie chce bo go kocham mamy 3 dzieci ja nie pracuje jak bądź co mogę zrobic aby się zabezpieczyc

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż rzucił tekst że chce rozwodu dlaczego bo go ponoć to wszystko już przerosło ma mnie dosyć ja jestem osobą bez pracy zajmuje się domem i 3 dzieci 15 12 i 2,5 lat mąż jest bezrobotny ale dorabia jako mechanik co mogę zrobic jak się zabezpieczyć standard życia mamy bardzo dobry

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Cze 2020 15:50

Szanowna Pani, jeśli nie chce Pani rozwodu, to przy ewentualnym pozwie męża może Pani podnosić, że nie doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia, chce Pani ratować związek, nadal Pani kocha męża, a ponadto byłoby to niekorzystne dla dobra dzieci. Dodatkowo, jeśli Sąd ustaliłby jednak, że doszło to takiego rozkładu pożycia, to jeśli mąż jest stroną wyłącznie winną, to nie może żądać rozwodu bez Pani zgody (choć i tak jest na to furtka w art 56 § 3 k.r.o.). Co do finansów to może Pani żądać alimentów na dzieci, także przez wniosek o ich zabezpieczenie w toku sprawy rozwodowej. Pozdrawiam.