2023.06.16 godz. 09:31 Lublin, Lubelskie

Mąż chce rozwodu. Mamy trójkę dzieci . Ja nie pracuje . Co dalej ?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 2012 roku jesteśmy w związku małżeńskim. Mamy 3 dzieci w wieku 11 , 10 i 8 lat. Od początku naszego małżeństwa zajmuje się domem i dziećmi. Mąż zazwyczaj się od tego wykręcał i nie poświęcał dzieciom czasu tłumacząc ze zarabia to nie musi.... Od tych 10 lat nie byłam w stanie pójść do pracy ze względu na to , że nie mialabym co zrobić z dzieciakami. Robie w domu i przy dzieciach wszystko. On z powodu problemów w łóżku twierdzi że ma gdzieś to małżeństwo. Nawet nie nosi juz obrączki. Tylko dlatego ze nie chce z nim wspolzyc kiedy chce. Co ze mną i dziećmi w razie rozwodu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2023 16:01

Powinna Pani wnieść o orzeczenie rozwodu (nawet z winy męża jeśli zaistnieją ku temu przesłanki) oraz o orzeczenie pieczy nad dziećmi oraz alimenty dla dzieci w kwocie odpowiadającej ich miesięczne utrzymanie. Jeśli potrzebuje Pani doświadczonego pełnomocnika, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)