2023.11.14 godz. 17:36 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Mąż chce zrzec się alimentów na syna ktore ma płacić zona w obecności notariusza chce zawrzeć ugodę że nie będzie żądał odemnie alimentów na syna w zamian za p

Wyjaśnienie sytuacji

Dostalam wiadomość na messengera od męża że w sądzie odbyła się rozprawa i zasadzono mi alimenty 800 zł które mam płacić na syna ale ja nie dostałam zadnego wezwania ani nic ,potem mąż napisał że zrzeknie się tych alimentów w obecności notariusza na piśmie jeśli przepiszę na niego dom ,czy to jest wogole mozliwe?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2023 08:31

Dzień dobry, przed podjęciem kroków dotyczących domu warto zadzwonić/napisać do sądu zapytanie, czy była przeprowadzone postępowanie w sprawie alimentów. Niezbędne będzie podanie w sądzie wówczas numeru PESEL w celu Pani identyfikacji. Jeżeli faktycznie takie postępowanie było przeprowadzone, może Pani wnioskować o doręczenie orzeczenia.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 20:32

W pierwszej kolejności warto ustalić czy faktycznie sąd wydał takie orzeczenie.