2022.06.21 godz. 10:51 Poznań, Wielkopolskie

Czy mam prawo do domu z darowizny?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż dostał w darowiźnie dom od swoich rodziców. Nasze małżeństwo bardzo kuleje, ale mamy trójkę dzieci. Można powiedzieć że małżeństwem jesteśmy tylko na papierku. Na chwilę obecną ja wykładam pieniądze na remont i wspólnie mamy się tam przeprowadzić. Czy w razie rozwodu mam jakieś prawo do tego domu? Czy mąż będzie musiał mnie spłacic za wkład w wyremontowanie? Jeśli tak czy taka splata jest jednorazowa czy w ratach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2022 15:47

Dom będzie męża. Może warto rozszerzyć wspólność majątkową, a nie pakować pieniądze w cudzą nieruchomość? Bardzo trudno będzie Pani odzyskać włożone środki. Jedynie w drodze rozliczenia nakładów z majątku wspólnego na osobisty, a to długa i kosztowna sprawa.