2021.06.01 godz. 22:11 Nysa, Opolskie

Mąż dostał wezwanie do stawienia się na policji w harakterze świadka.

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem podejrzana o wyłudzenie pozyczek ,donos na policję z rodziny ze strony męża,pierwsza sprawa wycofana,niestety następny donos złożony.Z osoba ,która mnie podała na policję żyłam w zgodzie ,dogadaliśmy się w sprawie spłaty długu.Pi moim wyjeździe z polski ,po miesiącu złożyła donos.Wiedziala o pożyczkach,sama przelewała mi pieniądze ze swojego konta,ponieważ pożyczki były na nią ,niestety sytuacja się zmieniła i teraz będę mieć sprawę i wyłudzenie.Maz jest wezwany w harakterze świadka i nie wiem czy może odmowic składania zeznać ,czy lepszym wyjściem będzie jeśli opiszę sytuację .

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:55

Opisać każdy wątek sprawy, nagrywać rozmowy i nie utrzymywać bliskich kontaktów z tymi ludźmi odseparować się zbierać dowody na swoją korzyść udać się do dobrego specjalisty psychologa i prawnika udzielając stosownego upoważnienia.