2020.06.20 godz. 20:48 Alwernia, Małopolskie

Czy takie rozwiązanie jest korzystne.

Wyjaśnienie sytuacji

Maz jest właścicielem działki. Chcial ja zostawić jako zabezpieczenie na przyszłość córce, która obecnie ma 4 lata. Na działce tej chce wybudować dom jego matka(tesciowa). Czy w razie gdyby córka chciała sprzedać dzialke( z domem) w przyszłości to straci ona na wartości? Czy żeby cokolwiek zrobić będzie musiała czekać na np. śmierć dziadków? Co w sytuacji jeśli teściowa przestanie opłacać np. podatek od nieruchomości lub umrze to opłaty te obciąża mojego męża? Czy to dla męża jest w ogóle korzystne rozwiązanie czy raczej nie powinien się zgadzać na na budowę tego domu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2020 19:33

Dzień dobry, nie jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem po wybudowaniu domu, będzie on przewyższał wartość działki i w efekcie, jedynie dokonanie podziału umożliwi uzyskanie jakiejkolwiek kwoty pieniędzy i to od dziadków - co rodzi już z założenia pewien konflikt. pozdrawiam